imperium-stylu.pl

imperium-stylu.pl – moda, uroda, dieta

jak myć puszek do pudru
Uroda

Jak myć puszek do pudru?

Co takiego najbardziej szkodzi cerze? Czy są to nieodpowiednie preparaty kosmetyczne wypełnione chemią, czy może jednak te przeznaczone do makijażu? Oczywiście niskojakościowe produkty zawsze będą pogarszać stan cery, ale jeszcze bardziej niekorzystnie mogą na niego zadziałać mało higieniczne przybory i akcesoria. Wiele kobiet zapomina bowiem o tym, że przecież trzeba je regularnie czyścić. Panie potrafią używać swoich pędzli, opuszków i gąbeczek dosłownie dzień w dzień, a myć je co najwyżej raz w miesiącu lub akurat wtedy, gdy sobie o tym przypomną. To błędne postępowanie. Nawet taki puszek do pudru powinien być oczyszczany przynajmniej raz na kilka dni. Jak więc się z nim obchodzić, by zawsze był on wyrobem higienicznym? Jak myć puszek do pudru, aby go nie uszkodzić, ale jednocześnie usunąć z niego wszelkie pozostałości po kolorowych kosmetykach oraz inne zanieczyszczenia?

Jak często myć puszek do pudru?

Tak naprawdę taki puszek myje się dokładnie tak samo jak zwykłe pędzle do makijażu. Trzeba jednak oczyszczać go przynajmniej raz na dwa tygodnie, a najlepiej raz w tygodniu. Częstotliwość mycia przyborów do makijażu powinna być również dostosowana do częstotliwości wykonywania makijażu. Jeżeli jakaś kobieta maluje się codziennie, musi ona poświęcić więcej czasu na oczyszczanie puszka. Tak naprawdę najlepiej zrobi, jeżeli będzie go myć średnio co trzy lub cztery dni. Akurat na powierzchni puszków dość szybko osadzają się różnego rodzaju zanieczyszczania. Jeżeli kobieta nie pozbywa się ich na bieżąco, ryzykuje tym, że podczas tworzenia makijażu przeniesie je na skórę swojej twarzy i tym sposobem automatycznie ją zabrudzi i zanieczyści. Niemycie pędzli nieraz skutkuje poważnymi problemami z cerą. Trądzik nie musi wcale brać się z niewłaściwej diety. Może wynikać właśnie z dotykania skóry twarzy brudnymi i mało higienicznymi przyborami.

No to jak myć puszek do pudru?

Najlepiej i najłatwiej zrobić to przy pomocy zwykłej oliwy z oliwek lub opcjonalnie innego olejku oraz delikatnego detergentu. Produktem myjącym może być tutaj chociażby łagodny szampon dla dzieci albo naturalne i antybakteryjne mydło do ciała. Wybrany detergent należy połączyć z olejkiem, aby puszka specjalnie nie wysuszyć. Warto tutaj wypróbować różne proporcje obu produktów, by koniec końców ustalić takie, które zadziałają najlepiej. Zabrudzony puszek należy wymoczyć w przygotowanej miksturze. Gdy już wszystkie plamy i zanieczyszczenia znikną z jego powierzchni, należy jeszcze przelać go delikatnie ciepłą wodą i pozostawić do wyschnięcia.