imperium-stylu.pl

moda, uroda, dieta

mężczyzna tatuaż
Lifestyle

Co zrobić, gdy tatuaż nie jest powodem do dumy, za to jest powodem do wstydu?

Nie zawsze wykonanie tatuażu jest przemyślaną decyzją. Często decydujemy się na tatuaż pod wpływem impulsu, a to najgorsze co może być. Jeszcze gorzej jeśli kierując się oszczędnością decydujemy się na tatuaż u kogoś, kto dopiero uczy się tej sztuki czy jeszcze gorzej znajomego, który dziara wszystkich hobbystycznie, ale bez odpowiedniego warsztatu. Co zrobić, gdy tatuaż nie jest powodem do dumy, a raczej powodem do wstydu?

Udaj się do profesjonalnego salonu tatuażu na poprawki

Na początek jeśli tatuaż nie wyszedł tak jak trzeba nie panikuj. Nawet jeśli poszedłeś do studia tatuażu i okazało się to kiepskie studio, to da się to jeszcze uratować. Poszukaj dobrych tatuażystów w Twoim mieście, którzy zajmują się także wykonywaniem poprawek mniej udanych tatuaży. Oczywiście jeśli tatuaż jest napisem, a napis został wykonany z błędem, to tu niewiele da się zrobić, no może poza przerobieniem wyrazu z błędem na jakiś rysunek, tak by to zakamuflować, ale jednak dalej będzie to widoczne. Jeśli jednak jest to tatuaż graficzny, to zwykle sporo można zrobić. Jeśli tatuaż jest nie tyle nieudany, co się rozmył na skutek nieprawidłowego gojenia czy zdrapywania przez Ciebie strupków, czego robić nie wolno, to tatuażysta może poprawić kontury i kolory i tatuaż da się uratować. Gdy tatuaż jest od razu powodem do śmiechu, to na pewno tatuażysta umówi się z Tobą na jego przerobienie.

Sposób ukrycia nieudanego tatuażu: stosuj kamuflaż do tatuażu

Oczywiście nieudany tatuaż można zakryć. Wtedy stosuje się tzw. kamuflaż do tatuażu. Nie jest to krem do tatuażu, a silny fluid, który pozwala całkowicie zakryć nawet barwny tatuaż. Nie zaleca się jednak stosowania takiego produktu na co dzień. Przede wszystkim im większy jest tatuaż, tym nakładanie kamuflaży i pudrowanie trwa dłużej. Trzeba jednak podkreślić, że są to produkty bezpieczne i niezapychające porów, stosowane także do wykonywania makijaży teatralnych i filmowych, które są w stanie zakryć każdy defekt. Najlepiej sprawdzają się kamuflaże marki Kryolan, jednak trzeba nauczyć się je wklepywać, a pomiędzy warstwami stosować też puder do utrwalenia, a na końcu fixer utrwalający. Kamuflaże na co dzień nadają się do niwelowania widoku niechcianych wyprysków, ale i cieni pod oczami. Trzeba jednak pamiętać, że mogą wysuszać skórę.

Jak sprawić, by nieudany tatuaż znikął? Czyli o przerabianiu tatuażu słów kilka

W świecie tatuażystów za kamuflaż uznawany jest nie zakryty fludiem tatuaż, a właśnie nowy tatuaż na miejscu starego. Wykonanie takiego dzieła bez wątpienia wymaga wprawy i dobrego warsztatu. Zatem, gdy skusiłeś się na promocyjny tatuaż u osoby, która o sztuce tatuowania wie niewiele, to czas na wykonanie tatuażu u profesjonalisty. Oczywiście taki tatuaż możesz wykonać dopiero, gdy stary się zagoi. Pamiętaj, że musisz dbać o skórę stosując kremy do tatuażu – najpierw przyspieszające gojenie, a później nawilżające. Dopiero, gdy tatuaż się zagoi, możesz udać się do salonu tatuażu, by wykonać na jego miejscu inny. Tatuażysta zacznie od wykonania konturów, a następnie przejdzie do wypełnienia. Efekt może przerosnąć Twoje oczekiwania, jeśli wybierzesz renomowane studio tatuażu. Dobrzy tatuażyści deklarują, że większość tatuaży da się przerobić. Po wykonaniu tatuażu, zaopatrz się w krem do tatuażu i stosuj go tak jak za pierwszym razem aż do momentu wygojenia, kilka razy dziennie, po przemyciu tatuażu letnią wodą i wytarciu go wacikiem bezpyłowym.

O usuwaniu tatuażu, czyli bolesnej procedurze pozbycia się wątpliwej pamiątki

Gdy przerobienie tatuażu nie jest możliwe, czeka Cię bolesna procedura jego usuwania Musisz wiedzieć, że nie odbywa się to na jednej sesji, a przynajmniej kilku. Tatuaż staje się coraz bledszy, a na skórę stosowana jest specjalnie dobrana wiązka laserowa. Wiele osób mówi, że usuwanie tatuażu jest znacznie bardziej bolesne niż jego wykonanie. Zatem lepiej dwa razy się zastanowić nad wyborem wzoru tatuażu. Alternatywą dla zastosowania zabiegów laserowych jest zastosowanie płynnego removera, który jest wprowadzany pod skórę. Są to związki chemiczne, które rozpuszczają pigment i pod wpływem osmozy transportują go na powierzchnę skóry. Taki sam produkt stosuje się do usuwania nieudanego makijażu permanentnego. Jest to mniej bolesne od usuwania metodą laserową.