imperium-stylu.pl

moda, uroda, dieta

Dieta pudełkowa
Dieta

Dieta pudełkowa – która jest idealna dla Ciebie?

Stało się – podjąłeś decyzję o skorzystaniu z usług firmy cateringowej dostarczającej tzw. dietę pudełkową. Ale które menu wybrać? Oferta jadłospisów jest szeroka, co sprawia, że niekiedy wybór konkretnej propozycji może być trudny. W tym artykule przedstawimy kilka popularnych diet pudełkowych. Sprawdź, która z nich spełni Twoje oczekiwania.

Dieta catering dla sportowców

Jedną z propozycji diet oferowanych przez specjalistyczne firmy cateringowe jest jadłospis dedykowany sportowcom. Nie musisz być zawodowcem, aby skorzystać z tego menu. Dieta catering sprawdzi się równie dobrze w przypadku osób, które po prostu lubią sport i aktywność fizyczną. Jadłospis ten opiera się przede wszystkim na dużej ilości białka i węglowodanów. Jej celem jest dostarczenie osobom uprawiającym sport pełnowartościowych składników odżywczych.

Dieta dla sportowców zawiera m.in. tłuszcze zawarte w migdałach, olejach i orzechach, a także dobrze przyswajalne białka z wieprzowiny, drobiu albo produktów mlecznych. Ważnym składnikiem diety są węglowodany zawarte w pieczywie, makaronie i ryżu, a także warzywa i owoce.

Dieta catering dla wegetarian

Nie jadasz mięsa i zastanawiasz się, czy z tej przyczyny dieta catering to rozwiązanie dla Ciebie? Nie chcesz przecież, aby firma dostarczyła Ci posiłki zawierające mięso lub produkty odzwierzęce. Na szczęście polecane firmy cateringowe mają w swej ofercie jadłospisy dedykowane wegetarianom. W posiłkach nie znajdziesz mięsa, ryb i owoców morza. Zamiast tego posiłki obfitują w pestki, warzywa, owoce, produkty zbożowe, jaja, nabiał i nasiona roślin strączkowych. Dieta jest też bogata w oleje roślinne, orzechy i nasiona, które zapewniają organizmowi odpowiednią ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych. Co istotne, dieta wegetariańska jest prawidłowo zbilansowana, co sprawia, że dostarcza organizmowi niezbędnych składników odżywczych.

Dieta dla wegan

A co w sytuacji, gdy jesteś weganinem, czyli nie tylko nie spożywasz mięsa, ale też ryb i owoców morza? Mamy dobrą wiadomość – dieta catering jest również dla Ciebie. Specjalistyczne firmy dostarczają również posiłki dla wegan. Dania obfitują w kasze, owoce, warzywa, zwłaszcza rośliny strączkowe. Odpowiednio dobrane proporcje między zdrowymi tłuszczami, węglowodanami i białkami sprawiają, że jadłospis ten jest prawidłowo zbilansowany i dostarcza organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Ponadto jest po prostu smaczny – wybierając to rozwiązanie, masz zatem pewność, że otrzymasz nie tylko zdrowe, ale i smakowite potrawy.