imperium-stylu.pl

moda, uroda, dieta

pędzel do szminki
Uroda

Jakie są rodzaje pędzli do makijażu?

W zależności od tego, jaką partię twarzy zechcesz pomalować, będziesz musiała użyć innego pędzla. Nie dasz rady rozprowadzić podkładu zwykłą pacynką do cieni, jak również nie poradzisz sobie z pomalowaniem ust grubym pędzlem do bronzera, ponieważ do tego celu służy wyłącznie specjalnie ukształtowany i stosunkowo mały pędzel do szminki. Każde narzędzie ma swoje konkretne przeznaczenie. Poznaj więc te najpopularniejsze pędzle do makijażu i od razu sprawdź, czy posiadasz je wszystkie w swojej kosmetyczce.

Absolutna podstawa to pędzel do pudru

Służy do nakładania kosmetyków pudrowych, które odpowiadają za matowienie twarzy i utrwalają makijaż. Taki pędzel przeważnie jest gruby i zbity. Występujące w nim włosie tworzy niemalże okrągły, ale delikatnie wydłużony kształt, dzięki czemu już przy jednym ruchu ręki możesz omieść pudrem całą buzię. Pamiętaj jednak, że zanim zdecydujesz się na przypudrowanie twarzy, musisz usunąć z niej nadmiar sebum. W przeciwnym wypadku pędzel zostanie błyskawicznie natłuszczony. A przez to nie poradzi sobie z przeniesieniem pudru na twarz lub nierównomiernie go na niej rozprowadzi.

Drugi bardzo ważny pędzel do ten przeznaczony do malowania ust. Wiele kobiet potrafi się bez niego obejść, ale po co utrudniać sobie życie, skoro równie dobrze można je sobie ułatwić. Nawet jeśli do tej pory nakładałaś wszystkie pomadki i błyszczyki bez żadnego pędzla, jeżeli chociaż jeden raz zastosujesz przy makijażu pędzel do szminki, już nigdy nie będziesz chciała z niego zrezygnować. To naprawdę bardzo wygodne i praktyczne narzędzie.

Pędzel do brwi

Trzeci podstawowy pędzel, bez którego wiele kobiet dziś nie byłoby w stanie wykonać nawet dziennego makijażu, to ten dedykowany brwiom. Jest zdecydowanie mniejszy od pędzla do pudru. Jego włosie zwykle jest ścięte pod kątem w taki sposób, by imitowało włoski występujące na brwiach. Tym pędzlem pięknie obrysujesz swoje oko. Stworzysz dla niego wyrazistą oprawę, bawiąc się kształtem lub grubością swoich brwi. Uważaj tylko, by nie przesadzić, bo kobiety w dzisiejszych czasach mają niestety do tego tendencję. A dwie ciemne plamy nad oczami nie będą wyglądać dobrze. Postaraj się zatem tylko delikatnie podkreślić brwi, nakładając na nie ciemny cień. Zrób to skośnym pędzlem.

Wymienione tutaj narzędzia to oczywiście nie wszystkie pędzle do makijażu, bo do wyboru masz jeszcze te przeznaczone do nakładania różu czy cieni. Istnieją też pędzle do podkładów, ale akurat te z powodzeniem zastąpisz funkcjonalnymi gąbeczkami. Gąbka akurat w tym przypadku zadziała dużo lepiej.