imperium-stylu.pl

moda, uroda, dieta

Jak prawidłowo myć włosy
Uroda

Jak prawidłowo myć włosy?

Większość osób sądzi, że mycie włosów nie jest niczym trudnym czy skomplikowanym. To prawda, o ile stosuje się odpowiednie kosmetyki i trzyma się je na kosmykach przez odpowiednią ilość czasu. Niestety, wiele osób popełnia podstawowe błędy. W poniższym artykule podpowiadamy, jak prawidłowo dbać o włosy, aby były nie tylko czyste, ale i dobrze odżywione oraz piękne i lśniące.

Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja włosów?

Włosy to jeden z najważniejszych elementów wyglądu. Zwykle to pierwsza rzecz, na którą zwraca się uwagę, kiedy się kogoś spotka. Piękne, lśniące i zdrowo wyglądające kosmyki to atrybut każdej osoby. Włosy jednak to nie tylko ozdoba, ale i oznaka tego, że dana osoba jest zdrowa. Dbanie o kosmyki powinno być codziennym rytuałem, bez względu na ich rodzaj czy długość. Należy zauważyć, że pielęgnacja nie polega tylko na systematycznym myciu głowy. Właściwa pielęgnacja obejmuje również wzmacnianie, odżywienia i stylizowanie w poprawny sposób. Ogromne znaczenie mają stosowane kosmetyki. Zawsze powinno się wybierać preparaty profesjonalnych firm, takich jak Keune. Wysokiej jakości kosmetyki zawierają wyłącznie naturalne składniki i są pozbawione szkodliwych substancji, czyli SLS, parabenów czy barwników. Ponadto Keune zapewnia preparaty dedykowane konkretnemu typowi włosów. Przykładowo osoby z farbowanymi włosami powinny sięgać po szampon do włosów farbowanych, który posiada właściwości idealnie dopasowane do potrzeb danej osoby. Z kolei osoby z włosami kręconymi powinny wybierać szampony, odżywki, i takie produkty jak maska do włosów do kosmyków kręconych i falowanych itd.

Odpowiednie kosmetyki do włosów

Wśród produktów marki Keune można znaleźć preparaty przeznaczone do włosów farbowanych, suchych, cienkich, zniszczonych czy puszących się i nie tylko. Firma ta wprowadziła na rynek także kosmetyki dermatologiczne przeznaczone dla osób z wrażliwą skórą głowy, ale i produkty do stylizacji, takie jak żele, pomady, woski, balsam Keune do brody itd.

Jak oczyszczać włosy i skórę głowy?

Pierwszym etapem pielęgnacji kosmyków jest oczyszczanie ich, a także i skóry głowy. Włosy powinno się myć tak często, jak tego potrzebują (przetłuszczające się włosy mogą potrzebować mycia każdego dnia, zaś suche co dwa, a nawet trzy dni), ponadto należy używać szampony dedykowane konkretnemu rodzajowi włosów. Warto stosować takie produkty jak szampon do włosów farbowanych, który chroni kolor, albo szampon oczyszczający, który dogłębnie oczyszcza kosmyki i skórę. Szampony tego typu powinny zawierać w składzie niewiele substancji, które powinny być naturalne. Takie preparaty delikatnie, ale skutecznie oczyszczają kosmyki, a prócz tego mają dodatkowe funkcje, takie jak ochrona koloru po farbowaniu, zwiększenie objętości, wydobycie naturalnego skrętu itd.

Jak odżywić kosmyki?

Drugim etapem, po oczyszczaniu, jest odżywienie. Odżywki należy stosować zawsze po spłukaniu szamponu. Najlepiej wybierać odżywki, które mają konkretne działanie, na przykład odżywka Keune do ochrony koloru czy odżywka Keune wygładzająca puszące się kosmyki. Dostępne w sprzedaży są także produkty, które nawilżają, zwiększają objętość, przywracają elastyczność, miękkość i wzmacniają. Odżywki powinno się stosować podczas każdego mycia, ale oprócz tego należy co tydzień lub dwa stosować również takie produkty jak Keune maska do włosów. Wśród asortymentu tej profesjonalnej marki można znaleźć np. Keune maska do włosów suchych i kręconych czy też Keune maska do włosów łamliwych i zniszczonych. Takie produkty należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Niektóre z nich wystarczy spłukać po kilku minutach, inne natomiast należy zostawić na nawet 30-60 minut pod czepkiem lub ręcznikiem. Co ważne, dbać należy nie tylko o włosy na głowie, ale także o brodę – balsam Keune wzmacnia kosmyki na twarzy i sprawia, że wyglądają one zdrowo i lśniąco, ponadto stają się bardziej miękkie i tym samym podatne na stylizacje.

Materiał zewnętrzny