imperium-stylu.pl

imperium-stylu.pl – moda, uroda, dieta

Obrączki ślubne - jak wybierać i co brać pod uwagę podczas zakupu?
Zakupy

Na co zwracać uwagę, wybierając obrączki?

Obrączki ślubne są niezwykle ważne. To symbol miłości, którym para wkraczająca we wspólne życie wymienia się między sobą. Obrączki nie są zwykłą biżuterią, ale mają ogromne znaczenie. Poza tym są noszone bez przerwy, więc powinny być naprawdę dobrze dobrane.

Na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

Rozmiar

Najważniejszą kwestią, o jakiej musisz pomyśleć, wybierając obrączki ślubne, jest ich rozmiar. Jeżeli kupujesz obrączki stacjonarnie u jubilera, to możesz skorzystać ze wzorników, które nakłada się na palec serdeczny. Dzięki nim można zmierzyć jego wielkość i określić rozmiar pierścionka. Kupując obrączki online, koniecznie trzeba zmierzyć średnicę palca samodzielnie. W tym celu wystarczy owinąć go nitką, zaznaczyć długość, a następnie przyłożyć nić do linijki. Otrzymany wymiar powinno się porównać z tabelami rozmiarów dostępnymi na stronie danego producenta.

Szerokość

Obrączki mogą też mieć różną szerokość. Niektórzy preferują cienkie krążki, a innym podobają się bardzo szerokie pierścienie. Nie ma jednego dobrego wzoru obrączki, więc warto zadbać o odpowiednie dopasowanie jej do palca. Osoby o masywnych, grubych palcach powinny raczej sięgać po szerokie obrączki, które będą po prostu lepiej wyglądały, bo wąskie modele mogą być zbyt delikatne, a co za tym idzie — niewidoczne. Szerokie pierścionki od kilku sezonów są wyjątkowo modne i to właśnie one są chętnie wybierane przez narzeczonych.

Kamień szlachetny

Pewną ciekawostką są obrączki z kamieniem lub kamieniami szlachetnymi. Zwykle ozdobione w ten sposób są damskie wersje. To bardzo nowoczesne i modne rozwiązanie. Pozornie obrączki ślubne są takie same. Są wykonane z tego samego surowca i w tej samej technologii. Już na pierwszy rzut oka widać, że stanowią komplet. Jednak taka damska obrączka ma mały kobiecy akcent w formie niewielkiego kamienia szlachetnego. Zwykle jest to obrączka z brylantami lub jednym okazałym brylantem, ale czasem można też znaleźć modele z innymi kamieniami. Taka ozdoba jest ciekawym i oryginalnym dodatkiem. Równocześnie dzięki niej obrączka staje się ozdobą bardziej subtelną i kobiecą, będzie więc lepiej prezentowała się na drobnej dłoni.

Metal i próba

Jeśli chodzi o ślubne obrączki, to bardzo ważny jest materiał, z jakiego je wykonano. Najpopularniejszym surowcem jest złoto – żółte, białe i różowe. Jest ono dostępne w trzech różnych próbach. Mniej popularne jest srebro, które uważane jest za zbyt mało trwałe, by nadawało się na obrączki. W ostatnich latach na popularności zyskały też obrączki z wolframu oraz platyny. Są one dość drogie, ale prezentują się bardzo intrygująco. Są nowoczesną propozycją dla par, które kochają się wyróżniać i chcą zwracać na siebie uwagę. Rodzaj surowca na obrączkę ma kluczowe znaczenie dla jej ceny. Najczęściej sugeruje się wybieranie biżuterii z materiałów wysokiej jakości, bo powinny one przetrwać długie lata. Zwykle para w trakcie trwania małżeństwa nie musi zmieniać obrączki i kupować następnej. Osoby o małym budżecie mogą jednak rozważyć zakup obrączek posrebrzanych lub pozłacanych. Na pierwszy rzut oka wyglądają one tak samo jak ich szlachetne odpowiedniki. Różnicą jest ich niższa trwałość i większa podatność na uszkodzenia.

Wygrawerowana dedykacja

Ciekawym dodatkiem do obrączek jest możliwość wygrawerowania na nich dedykacji. Ten mały napis może być bardzo symboliczny: romantyczny cytat, obietnica wspólnej przyszłości albo po prostu data ślubu i imię drugiej połówki. Wymyślając napis na obrączkę, warto popuścić wodze fantazji, ale trzeba pamiętać o tym, by napis był dość krótki. W przeciwnym razie po prostu nie zmieści się na niewielkim krążku.