imperium-stylu.pl

moda, uroda, dieta

domowy peeling do ust
Uroda

Różne pomysły na domowy peeling do ust

Ogólnie rzecz biorąc cały naskórek wymaga regularnego złuszczania. Niby o tym wiesz, bo z jakiegoś powodu przynajmniej raz w tygodniu używasz peelingu, ale najprawdopodobniej jest to peeling do ciała, który stosujesz na nogach, ewentualnie brzuchu, plecach i ramionach. A przecież twoje usta też zbudowane są z naskórka. Jeżeli więc chcesz mieć piękne, lśniące i atrakcyjne wargi, musisz pielęgnować je dokładnie tak samo jak i inne partie swojego ciała. Zacznij więc stosować regularnie domowy peeling do ust. Jak sama nazwa wskazuje, jest on produktem, który wykonasz w domowych warunkach. Nie musisz więc po raz kolejny płacić za drogie i gotowe kosmetyki. Twórz je sama i ciesz się ich naturalnym oraz bezpiecznym dla urody składem.

Pomysły na domowy peeling do ust

Fantastyczny peeling przeznaczony do ust wykonasz chociażby z najzwyklejszego cukru. A akurat ten produkt zawsze powinnaś mieć w domu. Najlepszy będzie cukier brązowy, ale jeśli w tym momencie dysponujesz wyłącznie klasycznym białym, on również się nada. Musisz go połączyć jedynie z oliwą z oliwek, aby uzyskać odpowiednią konsystencję kosmetyku, która idealnie rozprowadzi się na skórze ust. Gotowy preparat przełóż sobie do jakiegoś czystego i wyparzonego pojemniczka. Może to być np. opakowanie po wazelinie czy starym kremie do twarzy. Jeżeli natomiast chcesz, by twój domowy peeling zyskał przy okazji przepiękny zapach, dodaj do niego jakiś naturalny ekstrakt albo olejek. W ten sposób za każdym razem będziesz w stanie stworzyć zupełnie inny kosmetyk. Zmienisz jego zapach i odczujesz większą przyjemność w momencie nakładania go na usta.

Nawilżenie ust

Jako że jednak sam cukrowy peeling dla niektórych może okazać się zbyt intensywny, możesz spróbować połączyć go jeszcze z innymi, bardziej nawilżającymi składnikami. W ten sposób wykonasz kosmetyk nie tylko złuszczający, ale też przy okazji odżywiający. Aby wyprodukować taki domowy peeling do ust, powinnaś połączyć ze sobą cztery składniki: jedną łyżeczkę naturalnego miodu, jedną łyżeczkę białego bądź brązowego cukru, jedną łyżeczkę oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia oraz kilka kropelek świeżego soku z cytryny. Gotowym kosmetykiem masuj oczyszczoną skórę ust przez przynajmniej jedną minutę. Zabieg staraj się powtarzać raz na kilka dni. Naskórek musi być przecież złuszczany regularnie.

Jeżeli jednak z jakiegoś powodu nie masz ochoty bawić się w samodzielne przygotowywanie różnych kosmetyków, szukaj gotowych peelingów do ust w aptekach bądź drogeriach. One też działają świetnie i wcale nie kosztują aż tak dużo.