imperium-stylu.pl

moda, uroda, dieta

Stylizacja hybrydowa
Uroda

Stylizacja hybrydowa – dlaczego cleaner jest niezbędny?

Nail cleaner to produkt, który obowiązkowo musi znaleźć się w twoim zestawie do manicure’u hybrydowego, żelowego lub akrylowego. Dzięki niemu lakier będzie doskonale przylegał do płytki paznokcia i unikniesz konieczności ponownego wykonania stylizacji. Dowiedz się, do czego służy cleaner, kiedy i jak należy go użyć oraz czy jest potrzebny, gdy usuwasz hybrydę przed nałożeniem nowego koloru.

Czym jest nail cleaner?

Cleaner to płyn, który służy do odtłuszczania płytki paznokcia i usunięcia zanieczyszczeń, zanim rozpoczniemy stylizację. Stosuje się go po opiłowaniu paznokci pilnikiem lub frezarką, przed nałożeniem bazy. Użycie cleanera zapewnia lepsze przyleganie lakieru do płytki paznokcia, zapobiega zapowietrzeniu i liftowaniu się lakieru. Cleaner usuwa też drobne pyłki, które mogłyby sprawić, że stylizacja nie wyglądałaby elegancko. Cleanera warto użyć również po nałożeniu topu. Przemywamy nim utrwalony pod lampą UV/LED lakier, by pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń oraz tłustej warstwy topu. Dzięki temu stylizacja zyskuje finalny blask.

Jak stosować cleaner?

Stosowanie nail cleanera jest dziecinnie proste. Kiedy już nadamy paznokciom wymarzony kształt i lekko zmatowimy płytkę blokiem polerskim, przemywamy każdy paznokieć wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem wielofunkcyjnym. Używanie wacików bezpyłowych to kluczowa sprawa – dzięki temu unikniemy wszelkich, nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń na płytce paznokcia. Płytkę paznokcia wystarczy delikatnie przetrzeć nail cleanerem – i gotowe. Możemy już nakładać bazę, a po jej utrwaleniu pod lampą UV lub LED lakier. Bazy i kolejnych warstw lakiery nie przemywamy już cleanerem, a jedynie suszymy za pomocą lampy. Używamy go dopiero na sam koniec, po nałożeniu topu. Nail cleaner to nasz pomocnik i sprzymierzeniec przy wykonywaniu manicure’u hybrydowego. Nie zapominaj o uzupełnieniu jego zapasu, jeśli często wykonujesz manicure hybrydowy samodzielnie!

Czy cleaner jest potrzebny przy zdejmowaniu hybrydy?

Zmiana stylizacji wymaga zdjęcia starej hybrydy. Służy do tego specjalny płyn do usuwania hybrydy, przydadzą się też drewniane patyczki, dzięki którym usuniesz dotychczasową stylizację. Nail cleaner to nie zmywacz – nie usunie lakieru z paznokci. Cleaner wielofunkcyjny będzie natomiast potrzebny, jeśli chcesz od razu nałożyć nową stylizację. Wówczas po usunięciu starego lakieru należy płytkę każdego paznokcia dokładnie przetrzeć wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem. To niezbędny krok, by odtłuścić i oczyścić płytkę. Na tak przygotowane paznokcie możesz zacząć nakładać nową stylizację, dokładnie tak samo jak zawsze. Zacznij od bazy, wysusz ją pod lampą, następnie nałóż warstwy lakieru i top, a każdą kolejną warstwę utrwal pod lampą. Pamiętaj o użyciu nail cleanera po nałożeniu topu – to sekret, który warto znać i stosować, jeśli chcesz, by stylizacja była naprawdę idealna.