Tutaj jesteś

Testowanie na zwierzętach – co warto o nim wiedzieć?

13 czerwca 2022 Lifestyle testowane na zwierzętach kosmetyki


Testowanie kosmetyków na zwierzętach to bez wątpienia bardzo kontrowersyjny temat, który często budzi oburzenie opinii publicznej. Problem jest wysoce skomplikowany z tego powodu, że wiele firm stosuje niejasne oznaczenia, które wprowadzają w błąd konsumentów. Niestety, wciąż bardzo wielu klientów nie jest świadomych tego, jakie męczarnie są zadawane zwierzętom w laboratoriach na terenie całego świata.

Testowane na zwierzętach kosmetyki – dlaczego warto ich unikać?

Na początku jasno trzeba podkreślić, że testowanie kosmetyków na zwierzętach jest zakazane na terenie całej Unii Europejskiej. Podobnie rzecz się przedstawia, jeśli chodzi o teren Wielkiej Brytanii. Niestety, Chiny są państwem, w którym produkuje się ogromne ilości kosmetyków i które wciąż stosuje te okropne praktyki.

Eksperymenty na zwierzętach niestety wciąż są praktykowane również w państwach Ameryki. Statystyki są nieubłagane – rok w rok wykorzystuje się tutaj do testów prawie półtora miliona zwierząt.

To dobry moment, by zadać sobie pytanie, dlaczego testowanie na zwierzętach jest zwyczajnie nieetyczne. A podkreślić trzeba, że na zwierzętach testuje się nie tylko różnego rodzaju kosmetyki, ale także produkty przemysłowe, wybielacze, spreje, pestycydy czy też płyny hamulcowe. Jak widać, argument o tym, że testowane na zwierzętach kosmetyki są bezpieczniejsze dla człowieka, jest bezsensowny.

Dlaczego warto wybierać kosmetyki cuelty free?

Sprawę trzeba postawić jasno – testowanie na zwierzętach to okrutna praktyka, która nigdy nie powinna mieć miejsca. Przysparza ona żywym stworzeniom ogromnego bólu i cierpienia. Wiele zwierząt nie doczeka końca badań, umierając przedwcześnie z wycieńczenia, strachu czy też bólu.

Bardzo często testy opierają się również na karmieniu zwierząt przy pomocy niejadalnych substancji. Podkreślić trzeba, że testy potrafią trwać przez wiele tygodni, stąd też zwierzęta żyją w ciągłym bólu i męczarniach.

Badania wykazują, że rok w rok w laboratoriach ginie nawet 100 milionów zwierząt na terenie całego świata. Tymczasem są to przecież żywe stworzenia, które potrafią odczuwać ból w równym stopniu, co człowiek. Najwyższa pora, by masowy wyzysk zwierząt się skończył.

W jaki sposób można dążyć do zakończenia testów na zwierzętach?

Przede wszystkim warto zorientować się, które testowane na zwierzętach kosmetyki dostępne są w sprzedaży i unikać ich jak ognia. Warto kupować produkty, które posiadają oznaczenia cruelty free – oznacza to, że przy ich produkcji nie ucierpiało żadne niewinne zwierzę.

Świadomi konsumenci mogą także wspierać organizacje, które skupiają się na walce z testowaniem na zwierzętach. Pomóc można w prosty sposób – wystarczy wpłacić darowiznę, a także podpisać się pod petycją przeciwko testowaniu na zwierzętach.

Podsumowując, warto być świadomym konsumentem, który zdaje sobie sprawę z tego, że testowanie na zwierzętach to barbarzyńska praktyka, która w dzisiejszym, cywilizowanym świecie zwyczajnie nie powinna mieć miejsca.

Redakcja imperium-stylu.pl

Serwis Imperium-Stylu.pl to Twoje źródło inspiracji w świecie mody, urody, zdrowego stylu życia i zakupów. Nasza redakcja składa się z pasjonatów, którzy każdego dnia dostarczają najnowsze wiadomości i porady, abyś mógł czerpać pełnymi garściami z życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?