imperium-stylu.pl

moda, uroda, dieta

bielizna damska
Lifestyle

Bielizna damska – co warto wiedzieć na jej temat?

Kupując bieliznę, kobiety skupiają się przede wszystkim na jej wyglądzie, a także cenie. Jednak nawet piękne i niedrogie produkty nie zawsze dobrze spełniają swoje zadanie. Tymczasem jakość bielizny jest bardzo ważna, z wielu powodów.

Kwestia komfortu

Dobrze dobrana bielizna to przede wszystkim wielki komfort. Za małe czy za duże rzeczy będą powodować wielką niewygodę, a także oczywiście negatywnie wpływać na wygląd. Jeśli zaś chodzi o biustonosze, nieprawidłowo dobrane nie będą spełniać swojej roli dobrze lub nie będą spełniać jej w ogóle. Dotyczy to zwłaszcza za dużych biustonoszy. O ile za duża miseczka nie jest tak wielkim problemem, tak już za luźny obwód powoduje, że stanik w ogóle nie podtrzymuje biustu, więc tak naprawdę mogłoby go nie być. Poza tym ciągłe przesuwanie się jego elementów i konieczność poprawiania go jest skrajnie niewygodne.

Poza tym liczy się nie tylko rozmiar, ale też rodzaj czy fason bielizny – tutaj zaliczyć można wszelkie kwestie, jak materiał, krój czy inne. Przykład? Stanik wykonany ze sztucznej koronki być może wygląda świetnie, ale też wpija się w ciało i strasznie drażni wrażliwe okolice piersi. To samo dotyczy majtek. Jeśli na przykład są one za ciasne, problemem jest nie tylko niewygoda (i kiepski wygląd), ale też podrażnianie delikatnej skóry. Z tym muszą też liczyć się panie wybierające bieliznę z kiepskiej jakości materiałów, przede wszystkim tworzyw sztucznych. Taka bielizna damska jest oferowana często i nie da się ukryć, że czasem wygląda świetnie, ale powoduje odparzenia, co daje się we znaki zwłaszcza latem. Poza tym, utrudniając cyrkulację powietrza, sprzyja infekcjom intymnym – na uwadze muszą to mieć zwłaszcza panie mające do nich skłonności. W ich przypadku jedynym dobrym wyborem będą majtki bawełniane lub z bambusowych włókien – są one przewiewne.

Jak dobrać stanik?

Choć zjawisko brafittingu, czyli prawidłowego dobierania staników, jest w Polsce coraz popularniejsze, ciągle wiele kobiet nosi źle dobrane biustonosze. Wśród pań nadal można spotkać przekonanie, że ciężar biustu ma opierać się na ramiączkach, gdy tymczasem zadanie podtrzymywania piersi spoczywa wyłącznie na obwodzie – dlatego musi być on odpowiednio ścisły. Trzeba zatem dokładnie zmierzyć się pod biustem (jak najciaśniej) i w najszerszym miejscu piersi (luźno), a następnie na podstawie uzyskanych wyników dobierać stanik, korzystając z tabel rozmiarów określonych firm. Trzeba jednak pamiętać, że jeszcze nie wszyscy producenci mają odpowiednio szeroką rozmiarówkę.