imperium-stylu.pl

moda, uroda, dieta

maska z zielonej herbaty
Uroda

Wykorzystanie zielonej herbaty w kosmetykach

Każda kobieta marzy o tym, aby zachwycać urodę jak najdłużej. Jednym z filarów piękna jest idealna cera. Niestety z upływem czasu, konieczne jest stosowanie odpowiednich kuracji aby utrzymać pożądany blask i świeżość skóry naszej twarzy. Wśród całej gamy specjalistycznych kosmetyków najchętniej wybierane są takie, które można z powodzeniem zastosować do każdego rodzaju cery. Panie cenią sobie również mikstury oparte o naturalne składniki. Takim kosmetykiem jest właśnie maska z zielonej herbaty.
Zastosowanie zielonej herbaty w kosmetyce.

Wykorzystanie zielonej herbaty w kosmetykach

O zdrowotnych właściwościach zielonej herbaty nie trzeba już nikogo przekonywać. Znana jest ludzkości od tysięcy lat. Jej największą zaletą są właściwości oczyszczające, dlatego chętnie sięgają po nią kobiety stosujące diety odchudzające. Zielona herbata skutecznie wspomaga proces zrzucania wagi. Liście zielonej herbaty znalazły swoje uznanie również w branży kosmetycznej. Maski i toniki z zielonej herbaty to produkty, które cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów.
Zielona herbata posiada w sobie wiele składników takich jak wit. C czy PP a także garbniki. Posiada ona działanie przeciwstarzeniowe, poprawia ukrwienie skóry przy jednoczesnym wyrównaniu kolorytu cery. Stosowana jest również w walce z trądzikiem ze względu na swoje właściwości antyseptyczne. Tego rodzaju kosmetyki polecane są głównie młodym osobom. Najlepsze zastosowanie na kłopoty trądzikowe ma maska z zielonej herbaty.

Pomysły na domowe kosmetyki zawierające zieloną herbatę.

Najprostszym kosmetykiem z zawartością zielonej herbaty jest tonik. Wystarczy zaparzyć zieloną herbatę, schłodzić ją, a następnie nanieść wacikiem na cerę, pozostawić na 10 minut oraz zmyć. Dla lepszych efektów do toniku można dodać sok z ogórka oraz aloesu. Innym kosmetykiem do przygotowania w domowym zaciszu jest maska z zielonej herbaty. Wystarczy jedna łyżeczkę herbaty oraz miodu wymieszać ze sobą a następnie nałożyć na twarz na około 20 minut. Dla suchej cery najlepiej sprawdzi się maska wykonana z zielonej herbaty śmietany oraz cukru. W celu oczyszczania skóry twarzy najlepiej wykonać peeling. W tym celu należy pół filiżanki zaparzonej i schłodzonej zielonej herbaty wymieszać z miodem i cukrem. Następnie wmasowywać w skórę twarzy, a na końcu zmyć. Mnogość pomysłów na wykorzystanie zielonej herbaty pokazuje jak szerokie zastosowania posiada. I nie potrzeba wielkich nakładów finansowych by móc wykorzystać niesamowity wpływ herbaty na skórę. Można kupić gotowe kosmetyki, ale można również wykonać je samodzielnie.