imperium-stylu.pl

moda, uroda, dieta

tkaniny i materiały na odzież
Moda

Jak wybrać tkaniny i materiały na odzież?

W ostatnich latach w Polsce jak grzyby po deszczu wyrastają firmy odzieżowe. Coraz więcej osób, na przykład znanych ze swojej działalności w sieci, decyduje się na otwarcie własnej marki odzieżowej. To jedno z marzeń naprawdę wielu kobiet, które chcą tworzyć ubrania wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju, ponadczasowe. Jedną z istotnych spraw podczas prowadzenia firmy odzieżowej jest wybór tkaniny na metry. Gdzie je kupować, na jakie tkaniny stawiać? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla osób zainteresowanych tym tematem.

Tkaniny na metry

Osoby stawiające swoje pierwsze kroki w prowadzeniu firmy odzieżowej zwykle decydują się na tkaniny na metry z hurtowni. Takie tkaniny dostępne są praktycznie od zaraz. Można kupić je w bardzo dużych ilościach, jednak oczywiście wszystko zależy od tego, co jest na stanie hurtowni. Jakie są plusy tego rozwiązania? Zdecydowanie niższe ceny, a także właśnie natychmiastowa dostępność. Minusem natomiast jest to, że z hurtowni korzystają też inne osoby prowadzące swoje firmy odzieżowe. Materiały nie będą zatem oryginalne i jedyne w swoim rodzaju. Nie są przecież tworzone na zamówienie dla konkretnego producenta. Stąd też istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że inna marka odzieżowa będzie tworzyła swoje rzeczy z tego samego materiału.

Tkaniny na metry od najlepszych producentów

Można do swojego biznesu podejść z większym rozmachem i na przykład wybrać się na targi tkanin, które najczęściej odbywają się we Włoszech, aby tam obejrzeć propozycje od konkretnych producentów z całej Europy, a także reszty świata. Można zamawiać tam tkaniny na swoje przyszłe kolekcje. Trzeba jednak zaznaczyć, że to zdecydowanie droższa opcja. Często decydują się na nią osoby, która już dłużej prowadzą markę odzieżową z ugruntowaną pozycją na rynku.

Koszty tkaniny na metry

Koszty tkaniny kupowanej na metry zależą w dużym stopniu od tego, z jakich włókien będzie tworzona owa tkanina. Najdroższe są materiały wykonane z naturalnych włókien, a zatem len, bawełna, wełna, kaszmir. Dzianiny będące mieszaniną wełny i kaszmiru, szczególnie wełny dziewiczej, to już naprawdę materiały premium. Ich cena jest bardzo wysoka, jednak z drugiej strony ubrania uszyte z takich materiałów są coraz chętniej poszukiwane na rynku. Za materiały niższej jakości, w których pojawiają się też włókna syntetyczne, na przykład wiskoza, a także sztuczne, na przykład poliester czy akryl, zapłaci się zdecydowanie mniej. Jednym słowem na rynku tekstylnym istnieje bardzo szeroki wybór różnych materiałów.