imperium-stylu.pl

moda, uroda, dieta

jak wyczyścić szczotkę do włosów
Uroda

Jak wyczyścić szczotkę do włosów – różne sposoby

Na pewno bardzo często sięgasz po swoją szczotkę do włosów. Robisz to przynajmniej dwa razy dziennie, czyli po każdym myciu albo przed wykonaniem fryzury. Ale czy dbasz o to, by szczotka była narzędziem higienicznym i bezpiecznym dla skóry głowy oraz samych pasm? Jeżeli jej nie czyścić i totalnie o tym nawet nie myślisz, postępujesz błędnie. Jak wyczyścić szczotkę do włosów? Zanim przejdziesz do zapoznania się z różnymi technikami mycia szczotek, przekonaj się do tego, by oczyszczać je regularnie. Powinnaś się tym zająć przynajmniej raz w tygodniu, tworząc z takiego mycia swego rodzaju rytuał bądź zwykły nawyk. Szczotka, która w ogóle nie jest oczyszczana albo jest oczyszczana zbyt rzadko, momentalnie staje się doskonałym siedliskiem dla bakterii, które na pewno błyskawicznie zaczną się na niej namnażać.

Jak wyczyścić szczotkę do włosów?

Na co dzień dbasz natomiast na pewno o stan i higienę swoich pasm. Musisz zatem zadbać również o te wszystkie akcesoria i narzędzia, których używasz bez przerwy na włosach. A po szczotkę sięgasz przecież codziennie. Logiczne jest więc to, że będzie ona zbierać na sobie pozostałości po kosmetykach, zwłaszcza tych przeznaczonych do stylizacji, a także i martwy naskórek oraz inne zanieczyszczenia, które zostaną na nią przeniesione wprost ze skóry głowy bądź pasm. Teraz już wiesz, że szczotki należy czyścić. Jak jednak to robić prawidłowo? Aby umiejętnie oczyścić to narzędzie, powinnaś najpierw spojrzeć na to, z czego zostało ono wykonane. Inaczej myje się bowiem tradycyjne szczotki plastikowe, a inaczej te z naturalnego włosia.

Zasady

Zacznijmy więc od omówienia sobie zasad czyszczenia szczotek plastikowych. One wciąż są bowiem najchętniej używane niemalże przez wszystkie Polki. Jak wyczyścić szczotkę do włosów wykonaną ze zwykłego plastiku? Najpierw musisz zadbać o to, by wyciągnąć z niej wszystkie pasma. W tym celu zmocz szczotkę. Teraz weź do ręki patyczek do uszu bądź zwykłą wykałaczkę i postaraj się powyciągać ze szczotki wszystkie osadzone na niej włosy. Następnie możesz przejść już do zwykłego mycia. Do większej miski wlej ciepłą wodę i dodaj do niej niewielką ilość sody oczyszczonej oraz zwykły szampon do mycia włosów. Mocz szczotkę w takim roztworze przez przynajmniej piętnaście minut. Następnie wypłucz ją w czystej wodzie i wysusz.

A jak wyczyścić szczotkę do włosów wykonaną z włosia naturalnego? W przypadku włosia naturalnego najważniejsze jest to, by używać na nim jedynie delikatnych środków myjących.Taką szczotkę możesz nawet spróbować umyć samą odżywką. Naturalne włosie trzeba bowiem nie tylko oczyszczać, ale także i nawilżać.