imperium-stylu.pl

moda, uroda, dieta

kosmetyczka do samolotu
Uroda

Kosmetyczka do samolotu – jak ją spakować?

Istnieją odgórnie narzucone zasady związane z przewożeniem różnych produktów w samolotach. Jeżeli więc masz przed sobą jakiś dłuższy lot, na pewno już teraz starasz się do niego jak najlepiej przygotować. Dokładnie pakujesz swoje bagaże i upewniasz się, czy nie przekroczą one wskazanej przez daną linię lotniczą wagi. Kosmetyki też musisz odpowiednio przewieźć. A w tym pomoże ci specjalistyczna kosmetyczka do samolotu.

Kosmetyczka do samolotu

Jeżeli wciąż czegoś takiego nie masz, ponownie powinnaś udać się na zakupy. Takie kosmetyczki przeznaczone do przewożenia ich w samolotach, wykonywane z przezroczystych materiałów, pozwalających na szybkie sprawdzenie ich zawartości (to bardzo ważne), kupisz nawet w najzwyklejszych drogeriach oraz łatwo zamówisz je przez Internet. Sprawdź ich wielkość. Lepiej mimo wszystko sięgnąć po coś bardziej pojemnego, niżeli ryzykować niemożnością zapakowania wszystkich swoich kosmetyków. W przypadku kosmetyków trzeba też zwrócić uwagę na zasady związane z przewożeniem produktów płynnych. Nieraz bowiem kosmetyki mają właśnie płynną konsystencję. Jeżeli chcesz przewozić coś takiego, czyli np. zamierzasz schować do swojej kosmetyczki tonik albo żel do mycia twarzy bądź ciała, powinnaś przelać tego rodzaju produkty do opakowań o pojemności wynoszącej 100 ml. Uważaj też na ilość kosmetyków. Łączna ilość wszystkich przewożonych płynów powinna bowiem wynosić maksymalnie jeden litr. Pamiętaj, że woja kosmetyczka będzie sprawdzana w trakcie kontroli bezpieczeństwa. Właśnie z tego powodu musi być ona przezroczysta.

Małe opakowania

Skoro więc nie wolno ci przewozić w samolocie jakiejś większej ilości produktów pielęgnacyjnych, nie ma sensu, abyś kupowała produkty w dużych opakowaniach. Postaw na te mniejsze i poręczne. Takie, które twoja kosmetyczka do samolotu spokojnie pomieści. W wielu drogeriach znajdziesz już nawet specjalistyczne zestawy podróżne, składające się zwykle z różnych podstawowych produktów do pielęgnacji i dbania o higienę ciała, takich jak żel pod prysznic, mydło, balsam do ciała czy krem do rąk bądź pasta do zębów. Dobrym pomysłem będzie również zakup tzw. miniproduktów. Są to zwykle próbki różnych wyrobów bądź ich miniaturowe wersje. A przecież na wyjeździe na pewno nie zużyjesz półlitrowego żelu pod prysznic i to nawet jeśli wyjeżdżasz na tydzień czy dwa. W razie czego na miejscu zawsze będziesz mogła dokupić sobie kosmetyki, których ci zabraknie albo których nie pomieścisz w kosmetyczce. Zrezygnuj więc z zabierania tych rzeczy, po które spokojnie sięgniesz już po przyjeździe.