imperium-stylu.pl

moda, uroda, dieta

strączkowanie się włosów
Uroda

Strączkowanie się włosów – jak poradzić sobie z tym problemem?

Strączkowanie się włosów to proces, pod wpływem którego pasma zaczynają zbijać się w grube i niedające się rozczesać strączki. W żadnym wypadku nie wygląda to dobrze. Strączkujące się pasma nie dodają ci urody, więc na pewno starasz się z nimi tak obchodzić, by pozbyć się swojego problemu i go raz na zawsze pokonać. Proste to nie jest, jednakże zmiana pielęgnacji może ci w tym pomóc. Zastosuj więc podczas pielęgnacji poniższe porady, a najprawdopodobniej już niedługo totalnie zapomnisz o tym, czym w ogóle są strączkujące się włosy

Strączkowanie się włosów

Przede wszystkim przestań używać bardzo silnych detergentów, a zwłaszcza mocnych środków myjących (chodzi tu głównie o szampony). Kupując kosmetyki, patrz na ich składy i zawsze je czytaj. Jeżeli w składzie szamponu dostrzeżesz jakiekolwiek silikony, na pewno nie powinnaś go dla siebie kupować. Silikonów musisz unikać. Bardzo możliwe, że już sama rezygnacja z nich doprowadzi do tego, że twoje włosy będą wyglądać dużo lepiej, a ty w końcu zaczniesz z łatwością rozczesywać je po myciu oraz układać i stylizować.

Włosy myj w sposób łagodny i delikatny. Nie obciążaj ich mocnymi szamponami, które nie są ci tak naprawdę do niczego potrzebne. Silniejszego kosmetyku oczyszczającego możesz użyć sobie raz w tygodniu, ale nie rób tego częściej. Na co dzień sięgaj natomiast po naturalne kosmetyki i używaj ich w rozsądnych ilościach. Lepiej bowiem umyć włosy dwukrotnie mniejszą ilością szamponu, niżeli oblepiać je za jednym razem olbrzymią porcją myjącego produktu, którego później raczej nie będziesz w stanie dokładnie wypłukać z pasm.

Im mniej tym lepiej

Zasada związana z używaniem mniejszych ilości kosmetyków tyczy się tak naprawdę wszystkich produktów przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Nie przesadzaj z tą dbałością o pasma. Wcale nie osiągniesz lepszych efektów, jeżeli za każdym razem będziesz je oblepiać dwoma odżywkami, maskami i dodatkowymi olejkami. Strączkowanie się włosów nie jest wcale dobrym powodem do tego, by zacząć obciążać pasma. Nieraz mniej znaczy więcej. Sama się o tym przekonasz, gdy tylko zaczniesz ograniczać ilość używanych kosmetyków.

Ostatnia rada związana jest już z czesaniem pasm. Akurat strączkujące się włosy warto przeczesywać jak najczęściej, ale nie przy użyciu zwykłego plastikowego grzebienia, a przy pomocy specjalnej szczotki. Zainwestuj w tą wyposażoną w naturalne włosie i kup sobie także jej miniaturową wersję. Taką szczotkę powinnaś bowiem zawsze nosić przy sobie. Jeżeli tylko nadarzy ci okazja, przeczesz włosy w ciągu dnia. Możesz to robić średnio co trzy godziny.