imperium-stylu.pl

imperium-stylu.pl – moda, uroda, dieta

Kupujemy nowy zegarek
Zakupy

Kupujemy nowy zegarek – jaką markę warto wybrać?

Dobrej jakości zegarek powinien precyzyjnie wskazywać czas, ale wiele osób poszukuje modelu wyposażonego w dodatkowe funkcje. Ważny jest dla nas także design oraz jakość wykonania i wykorzystane materiały i mechanizmy. Czołowi producenci to marki szwajcarskie – jak m.in. Tissot czy Longines, a także japońskie – jak Citizen, Casio czy Seiko. Jaką firmę warto wziąć pod uwagę?

Ogromny wybór

Funkcje dodatkowe zegarka powinno się dopasować w zależności od swoich potrzeb – nie każdy potrzebuje innowacyjnego modelu wielofunkcyjnego. Dla jednych zegarek to synonim prestiżu i pozycji społecznej, dla drugich dopełnienie stylizacji. Inni traktują go jako przydatny, nowoczesny gadżet.

Wybór zegarka polega też na określeniu jego stylu. Można zdecydować się na model sportowy, klasyczny, minimalistyczny, biznesowy, biżuteryjny czy modowy. Idealny będzie ten czasomierz, który zostanie jak najlepiej dobrany do potrzeb konkretnego użytkownika. Którą jednak markę wziąć pod uwagę? Jeśli cenisz wysoką jakość, wielopokoleniową tradycję i perfekcyjne wykonanie mechanizmów, szwajcarscy producenci na pewno są godni rozważenia. Jeśli stawiasz na innowacje, pionierami są marki japońskie – jak Citizen, Casio, Seiko oraz Orient.

Citizen – jedna z czołowych marek japońskich

Citizen jest jednym z kluczowych i najbardziej znanych producentów zegarków pochodzących z Kraju Kwitnącej Wiśni. Zegarki japońskie stanowią największą konkurencję dla produktów szwajcarskich.

Słynie z opracowywania i wdrażania nowoczesnych rozwiązań – wprowadził m.in. innowacyjny mechanizm Eco-Drive, który pozwala zasilać zegarki energią z promieni słonecznych. Modele te wyróżnia też nowoczesny design oraz świetna jakość komponentów i wykonania. Szeroka oferta modeli w różnym stylu pozwoli każdemu znaleźć odpowiedni model, również modny smartwatch.

Zegarki Seiko – kultowa marka

Jedną z czołowych manufaktur japońskich jest Seiko. Jej wyroby to niemal dzieła sztuki, są starannie zaprojektowane i wykonane, producent zwraca uwagę na każdy detal. Bardzo popularne są serie m.in. Seiko Astron słynąca z innowacyjności i Seiko Solar, czyli modele z mechanizmem solarnym.

Maurice Lacroix – postęp oraz pasja

Maurice Lacroix ma selektywną gamę kolekcji, wiele linii zegarków przypadnie do gustu osobom, którym zależy na stylu i elegancji. W tym przypadku żaden szczegół nie jest przypadkowy. Marka stawia na jakość i design. W ofercie są m.in. takie kolekcje jak Pontos, Fiaba, Masterpiecie, Aikon. Maurice Lacroix to dość młoda marka, ale ma na koncie serię innowacyjnych rozwiązań, w dodatku prężnie się rozwija i cały czas poszerza ofertę.