imperium-stylu.pl

moda, uroda, dieta

szczotkowanie skóry na sucho
Uroda

Szczotkowanie skóry na sucho – co daje?

Ostatnio wśród domowych zabiegów pielęgnacyjnych sporą popularnością cieszy się szczotkowanie ciała. To fantastyczna metoda na zapewnienie sobie idealnie gładkiej i świetnie nawilżonej skóry. Szczotkowanie można przeprowadzać na kilka sposobów, dlatego warto zastanowić się nad tym, która technika będzie najlepsza. Ogólnie rzecz biorąc uważa się, że najbardziej zauważalne efekty daje szczotkowanie skóry na sucho. Jak sama nazwa wskazuje, przeprowadza się je na sucho. Wystarczy więc sięgnąć po specjalną szczotkę przed kąpielą i porządnie wymasować nią skórę, kierując się od dołu aż do górnych partii ciała, by pobudzić krążenie i przy okazji zapewnić sobie jeszcze inne ciekawe efekty.

Takie szczotkowanie na pewno wyraźnie wygładzi skórę

Pod jego wpływem stary i obumarły naskórek zostanie błyskawicznie usunięty. Głębsze warstwy nawilżonego ciała w końcu wyjdą na powierzchnię. Szczotkowanie na sucho działa bowiem jak taki delikatny peeling, który pomaga pozbywać się na bieżąco martwego naskórka. W efekcie skóra staje się nie tylko gładsza, ale też i jędrniejsza. Poprawie ulega jej poziom elastyczności, który też decyduje przecież o jej wyglądzie. Skóra już bezpośrednio po takim jednym masażu może zaprezentować się dużo lepiej. A im częściej powtarza się zabieg, tym lepsze stają się uzyskiwane efekty.

Szczotkowanie skóry na sucho – co daje?

To, że szczotkowanie na sucho poprawia jędrność skóry, ma jeszcze jedno ważne znaczenie. Uelastyczniając skórę, można bowiem jednocześnie usunąć z jej powierzchni cellulit albo sprawić, by nie był on aż tak bardzo widoczny jak normalnie. Szczotkowanie skóry na sucho uznaje się teraz za jeden z lepszych domowych zabiegów antycellulitowych. Zresztą różnego rodzaju intensywne masaże od lat są używane właśnie do pozbywania się pomarańczowej skórki. Warto z nich zatem skorzystać. Być może okażą się one najlepszym sposobem na pokonanie cellulitu, który destrukcyjnie wpływa na wygląd skóry.

Ostatnią zaletą szczotkowania skóry jest możliwość pozbycia się zrogowaciałego naskórka. To ważne, ponieważ często przez niego włoski po depilacji zaczynają wrastać, doprowadzając nieraz do tworzenia się bolesnych i mało estetycznych stanów zapalnych. Dzień przed planowanym goleniem warto więc bardzo dokładnie wyszczotkować na sucho te partie ciała, z których chce się następnie usunąć włoski. Dzięki temu depilacja będzie przebiegać sprawniej i na pewno nie doprowadzi do wrośnięcia włosów. Szczotkowanie skóry na sucho nie powinno być jednak przeprowadzane tuż przed goleniem, gdyż w takim wypadku mogłoby zwiększyć ryzyko podrażnienia ciała.