imperium-stylu.pl

moda, uroda, dieta

syrop na suchy kaszel
Zdrowie

Jak przygotować domowy syrop na suchy kaszel?

Nie zawsze mamy taką możliwość, by od razu udać się do apteki, gdy tylko poczujemy, że zaczyna nas coś brać. Prawdopodobnie apteczny syrop na kaszel dość szybko zwalczyłby występujące u nas objawy przeziębienia czy grypy, jednakże jeśli mamy gorączkę, która przekracza 38 stopni C i czujemy się naprawdę fatalnie, nie powinniśmy ryzykować wyjściem z domu i wychłodzeniem ciała. Możemy oczywiście poprosić kogoś o zrobienie zakupów, ale jeśli i taka opcja nie wchodzi w grę, ratujmy się tym, co mamy już w domu. Domowe syropy nie muszą być wcale gorsze od środków farmaceutycznych. Nierzadko wykazują się one nawet wyższą skutecznością. Koniecznie spróbujmy sobie zatem przygotować domowy syrop na suchy kaszel i przynajmniej go przetestujmy. A nóż widelec okaże się wtedy, że żadne inne farmaceutyki nie są nam już do niczego potrzebne.

Jak przygotować domowy syrop na suchy kaszel?

Do przygotowania domowego syropu na kaszel suchy potrzebny nam będzie przede wszystkim imbir. To on będzie naszym głównym składnikiem domowego lekarstwa, decydującym o jego właściwościach i działaniu. Imbir jest bowiem rewelacyjną rośliną, która okazuje się nieoceniona w przypadku leczenia przeróżnych dolegliwości. Ma działanie odkażające i bakteriobójcze. Potrafi też odtruwać organizm, usuwając z niego różne złogi, patogeny i szkodliwe produkty przemiany materii. Imbir dość dobrze radzi sobie także ze zwalczaniem typowych wirusów, bakterii i grzybów. Gdy tylko czujemy, że zaczyna nas łapać przeziębienie albo coś o wiele gorszego, od razu powinniśmy sięgnąć po korzeń imbiru, by coś z niego przygotować – chociażby właśnie taki domowy i naturalny syrop, który na pewno nikomu nie zaszkodzi, a zdecydowanie może pomóc.

Korzeń z imbiru

Domowy syrop na suchy kaszel jesteśmy w stanie stworzyć z korzenia imbiru w przeciągu dosłownie paru minut. Proces przygotowawczy nie jest trudny, więc koniecznie postępujmy zgodnie z jego instrukcjami, aby już za moment napić się leczniczej mikstury działającej i na suchy kaszel, i ogólnie na odporność. Najpierw obierzmy imbir ze skórki (możemy użyć do tego celu obieraczki do warzyw bądź zwykłego noża), a następnie pokrójmy go na drobną kostkę. Takie kawałki umieśćmy w niewielkim rondelku i zasypmy je garścią zwykłego cukru. Zagotujmy to wszystko i poczekajmy, aż mikstura uzyska gęstą konsystencję. Następnie ją przecedźmy i przelejmy do jakiejś czystej butelki.

Imbirowy syrop na kaszel możemy pić samodzielnie albo dodawać go do herbaty, ziołowych naparów lub zwykłej wody. Zastosowań dla tej domowej mikstury jest naprawdę mnóstwo.